Kartais įvyksta sunkiai įsivaizduojami dalykai. Q Acoustics 3000 serija tapo etalonu savo kainų kategorijoje ir vos pasirodžiusi buvo sutikta liaupsėmis tiek iš klientų, tiek iš apžvalgininkų pusės. Atrodė, kad tiesiog neįmanoma pagaminti geresnių garso kolonėlių kainuojančių iki tūkstančio Eurų. Kol nepasirodė naujoji Q Acoustics Q3000i serija.

Trumpai pažvelkime kuo naujoji karta su i raidele skiriasi nuo klasikinės 3000 serijos. Pirmiausia - tai nėra radikaliai kitokios kolonėlės, tačiau atlikta daug estetinių ir techninių pakeitimų.


Seriją sudaro ant grindų statomos 3050i, lentyninės 3020i ir mažosios lentyninės (dažniausiai naudojamos kaip galinės kolonėlės namų kine) 3010i. Daugiakanalėms sistemoms taip pat skirtos centrinė 3090i ir bosinė 3060S kolonėlės.

Geros garso sistemos tikslas - atkurti muziką taip, lyg ji būtų atliekama gyvai. Tam kolonėlės turi atkurti tinkamo pločio, aukščio ir gylio stereo sceną. Žinoma, reikalingi geri garsiakalbiai ir tinkamai sukonstruoti filtrai, bet pirmiausia reikia pradėti nuo tinkamai sukonstruoto korpuso. Pasirinktos MDF plokštės pasižymi labai stabiliomis savybėmis, yra didelio tankio bei gerai gesina rezonansą. Siekiant dar labiau sutvirtinti korpusą naudojama speciali patentuota Q Acoustics P2P (Point to Point) pertvarų sistema bei dvigubo storio priekinė sienelė.

Lentyniai modeliai 3010i ir 3020i vos šiek tiek paaugo į viršų, tad vizualiai kolonėlės liko tokios pat nedidelės. Korpuso gylį padidinus 25% ženkliai padidėjo tūris o tuo pačiu stipriai pagerėjo žemų dažnių atkūrimas.

Naudojama patentuota Q Acoustics HPE garso slėgio suvienodinimo sistema padeda išvengti korpuso viduje susidarančių stovinčių bangų neigiamos įtakos žemiems dažniams. Smulkmena, bet net ir fazoinvertorius padengtas garsą slopinančia medžiaga.

Vadovaujantis žemo rezonanso filosofija sukonstruoti netgi specialūs gnybtai. Vietoje nepageidaujamas vibracijas sukeliančios įprastai gan didelės plastikinės panelės su gnybtais naudojami specialūs gnybtai įleisti tiesiai į korpusą.

Bosiniams garsiakalbiams naudojama nauja pakaba bei nauja, dar didesnė ritė. Taip išaugo kolonėlių galingumas bei sumažėjo dinaminė kompresija. Kadangi naudojamas dvigubas ferito magnetas, kolonėlės yra didelio jautrumo, tad lengvai gros net ir su galia nepasižyminčiu stiprintuvu.

Lengvutis 22mm aukštų dažnių kupolas (taip pat su dvigubu ferito magnetu) pasižymi ypač tiesia dažnumine charakteristika iki pat 30 kHz. Tai ypač įvertins aukštos raiškos muzikos mėgėjai. Aukštadažnis mechaniškai atskirtas nuo korpuso siekiant sumažinti neigiamą vibracijų įtaką.

Nepamirštas ir filtras. Nesigilinant į technines subtilybes tiesiog trumpai paminėsime, kad 3020i ir 3050i filtre naudojami pagal specialų užsakymą gaminami žemo induktyvumo rezistoriai, o 3050i - audiofiliniai kondensatoriai.

Naujosios serijos kolonėlės gaminamos keturių skirtingų apdailos versijų. Galima rinktis iš matinės baltos, matinės juodos, grafito ir riešuto apdailos.